AnimeTURK
Taşındık! http://www.anigawa.com/

Join the forum, it's quick and easy

AnimeTURK
Taşındık! http://www.anigawa.com/
AnimeTURK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Clannad

4 posters

Clannad Empty Clannad

Mesaj tarafından alieser Perş. Ağus. 21, 2008 9:22 pm

nime'nin Adı : Clannad

Kategori : TV Serisi

Tür : Drama, Romantizm, Okul, Oyun

Resmi Sitesi : [www]

Yayım Tarihi : 4/10/2007

Firma/Stüdyo : Kyoto Animation, Visual Art's/Key

Türkiye'de : Yayımlanmadı

Linkler : [ANIDB] [ANN] [NFO]

Yönetmen : Tatsuya ISHIHARA

Senaryo : Fumihiko SHIMO

Animasyon : Kazumi IKEDA

Müzik : Jun MAEDA, Magome TOGOSHI, Shinji ORITO

Dizayn : Itaru HINOUE, Kazumi IKEDA

Tanıtım:
Küçük yaşta annesini kaybeden Tomoya, babası ile yaşamaktadır. Ancak babası, eşinin ölünün üzerine kendisini alkol ve kumara vermiştir. Tomoya ve babasının halihazırda kötü olan ilişkileri, Tomoya ve babasının bir kavgaları esnasında babasının, Tomoya'nın kolunu yaralamasıyla daha da kötüleşir ve birbirlerinden tamamen uzaklaşırlar. Kolundaki kesik yüzünden basketbol klübünden de ayrılmak zorunda kalan Tomoya, okuldan ve arkadaşlarından da uzaklaşır. Lise son sınıfda okuyan Tomoya Okazaki, sınıf arkadaşları tarafından artık bir serseri olarak görülmektedir.
Ancak Youhei Sunohara dışında arkaşı olmayan Tomoya'nın hayatı, okulda hiç bir arkadaşı olmayan Nagisa Furukawa ile tanışması ile tamamen değişir. İlk başta Nagisa ile çok ilgilenmiyor görünse de, bir süre kendisini onunla birlikte bulur ve yavaş yavaş kalbini açmaya ve başka arkadaşlar da bulmaya başlar.
Not:Tanıtım Anime.gen.tr den alıntıdır.

Karakterler:

Tomoya Okazaki : Lise üçüncü sınıf öğrencisidir.Babasıyla birlikte yaşamaktadır.Basketbol tek ilgi alanıdır.Fakat iki yıl önce alkolik babasıyla tartıştıgı icin kolu yaralanmış ve basketbolu bırakmak zorunda kalmıştır.Babasında nefret etmektedir.Okulda sevilmeyen bir öğrencidir.Sunahara dan başka arkadası yoktur.Yaşadıgı kasaba ve insanlarından nefret eder Taki zıttı bir karaktere sahip Furukawa ile tanısıncaya kadar.Furukawa ya yardımcı olmak icin okul tiyatro kulubunu kurar.Onunla birlikte kulubu acık tutmak icin üye toplamay calısırlar.Okulda pek cok kız tarafından sesvilmesine karsın ilerleyen bölümlerde gerçek sevdigi bulur.

Nagisa Furukawa :Lise ücüncü sınıf ögrencisidir.Anne ve babasıyla pastanede çalışmaktadır.Hayata pembe gözlüklerle bakan sesiz ve zayıf bir kızdır.Okulda arkadası yoktur.Tek arkadası Okazaki dir.Okazaki sayesinde buldukları kulüp üyeleriyle iyi arkadaş olmuştur.En büyük hayali iyi bir oyuncu olmaktır.Okazaki ye asıktır.İlerleyen bölümlerde ailesinde izniyle babasıyla sorun yaşayan Okazaki yi kendi evlerinde kalmaları için ikna etmiştir.

Kotomi Ichinose : Lise ücüncü sınıf ögrencisidir.Okulun dahi kızıdır.Tüm gününü kütüphanede gecirir.Suskun ve içine kapanıktır.Okazaki ile çocukluk arkadasıdır.Fakat Okazaki bunu unutmuştur.Kücük yaşta anne ve babasını ucak kazasında kaybetmiş ve hayattan sogumuştur.Keman calmayı sevsede cıkardıgı sesler dinlenilecek düzeyde degildir.Kitap ve dergilerde cok ünlü birer araştırmacı olan anne ve babası hakkındaki yazıları kesip cebine atma gibi bir alışkanlıgı vardır.Bu alışkanlıgını Okazaki unutturuyor.Kotomi de Okazaki den hoşlana diger bir kızdır.Okazaki tiyatro külübüne buldugu ilk ögrencidir.

Kyou Fujibayashi :Lise ücüncü sınıf ögrencisidir.Ryou ile ikiz kardeşlerdir.Bir kaç dakika erken dogdugu için Ryou abla der.Okulun en gözüpek ve en acımasız kızlarındadır.Deyim yerindeyse erkek fatma diyebiliriz.Yumruk ve tekmeleri cok güçlüdür.Okazaki ile uzun süredir arkadaştırlar.Okazaki ile kardeşinin arsasını yapmaya çalısırken kendide hoşlanmaya başlar.Furukawa ya yardım icin kardeşi ile birlikte tiyatro kulübüne katılırlar.

Tomoyo Sakagami :Lise ücüncü sınıf ögrencisidir ve okul başkanlıgına adaydır.İlk başlarda tiyatro kulubunun yeterli uyesi olmadıgı icin kapatılmasını istemiştir.Okulun en korkulan kızıdır.Her türlü spor dalına eli yatkın olup uzak dogu sporlarında ustadır.Mahalle çetelerinin korkulu rüyasıdır.Sunohara bu güçteki bir kızın olamayacagına inandıgı icin erkek oldugunu düşünür ve bu kanıtlamak için sürekli kavga eder.Zavallı Sunohara yı tekme comboları ile yerlere serer sürekli.(bu combolar okadar hızlıdırki 1000 e kadar cıktıgı olabiliyor)Okazaki ve tiyatra külübü üyelerile ilerde iyi arkadaş olurlar.Okazaki nin evine ilk gelen kızdır.Digerleri gibi oda Okazaki den hoşlanmaya başlamıştır.

Fuko Ibuki :Lise birinci sınıf öğrencidir.Deniz yıldızı yapmak en büyük hobisidir.Lise ücüncü sınıfta olacakken iki yıl önceki bir kazada komaya girmiş ve birdaha cıkamamıştır.Fakat birinci sınıf görüntüsü sürekli okulda gezmektedir.(hayalet gibi)Yaklaşmakta olan ablasının dügünü icin sürekli deniz yıldızı yapar ve her öğrenciye davetiye olarak hediye eder.Bu amaçta Okazaki ve Furukawa ve ailesi yardım ederler.Dokuzuncu bölümden sonra fazla görünmez.İsmi hatırlandıkça aniden ortaya cıkar.Serinin en tatlı ve sempatik karakteridir.

Youhei Sunohara : Okazaki ile aynı sınıftadır ve en iyi arkadaşıdır.Okul pansiyonunda kalır.Fulbol en sevdigi spordur.Tomoyo ile geçinemezler ve sürekli kavga ederler.Serinin şamar oglanıdır deyim yerindeyse.Heyecanlı , cesur,biraz sapık ve birazda aptaldır.Okazaki nin baskısı üzerine tiyatro kulübüne katılmıştır.Furukawa dan hoşlanmaktadır.

Ryou Fujibayashi :Okazaki ile aynı sınıftadır.Okazaki ye en basından beri asık olan tek karakterdir.Fal bakma ve yemek yapmak en sevdigi hobileridir.Kyou nun kız kardeşidir.Ablasının aksine sıcak kanlı ve çekingendir.Küçüklükten beri ablası koruyup kollamıştır.Kendi pek istemesede ablası Okazaki ile aralarını yapmaya çok ugraşmıştır.

Oldukça eglenceli , duygusal güzel bir okul animesi.İzlemenizi tavsiye ederim.
Bölümlerini aşagıdaki linkten indirebilirsiniz.
http://www.realitylapse.com/videos/clannad.php

alıntıdır:
http://animemangantr.turkforumpro.com/forum.htm
alieser
alieser
Moderator
Moderator

İş/Hobiler : anime yiyip manga içmek

http://naruto.forums-rpg.com

Clannad Empty Geri: Clannad

Mesaj tarafından masumcadı Perş. Ağus. 21, 2008 9:23 pm

Ali yapma bana bunu. Nostalji yaşıom resmen ya sewdiğim bütün animeleri toplamak zorundamısın.
ClaNNad çok güseldi Nagisa-chin'i özledim Sad
masumcadı
masumcadı
Moderator
Moderator

Mesaj tarafından alieser Perş. Ağus. 21, 2008 9:28 pm

ehe ehe afedersin bu benim doğam Twisted Evil
alieser
alieser
Moderator
Moderator

İş/Hobiler : anime yiyip manga içmek

http://naruto.forums-rpg.com

Mesaj tarafından masumcadı Perş. Ağus. 21, 2008 9:29 pm

Kötü bi doğa Evil or Very Mad
masumcadı
masumcadı
Moderator
Moderator

Mesaj tarafından shadow Paz Ağus. 24, 2008 12:59 pm

Tanıtım için teşekkürler.
shadow
shadow
Gelişmiş Üye
Gelişmiş Üye

Mesaj tarafından shadow Salı Eyl. 16, 2008 4:28 pm

Tanıtım güzel, teşekkürler..Daha yeni bitirdim bu seriyi ve cidden çok güzeldi, çok profesyoneldi, çok farklıydı. İzlemenizi kesinlikle öneriyorum.
shadow
shadow
Gelişmiş Üye
Gelişmiş Üye

Mesaj tarafından masumcadı Cuma Eyl. 19, 2008 5:06 pm

Shadow'a katılıyorum. ClaNNaD gerçekten çok güzel ve orjinal bir anime . şahsen hayranı olduğum bir anime. Clannad 7455
masumcadı
masumcadı
Moderator
Moderator

Mesaj tarafından tomoya-kon Salı Tem. 13, 2010 8:17 pm

Clannad gerçekten bir 'KLASİK'Tİ..çok güzel işlenmiş bi animeydi..fakkat clannad after story i bundan daha çok beğendim, izlemeyenlere şiddetle tavsiye olunur.. Smile

tomoya-kon
Üye
Üye